Ισπανία

«Πάρτι» για Ρεάλ με... όργια Κριστιάνο! (video)

Την τόνωση που χρειαζόταν ενόψει Παρί Σεν Ζερμέν βρήκε η Ρεάλ Μαδρίτης. Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να πετυχαίνει χατ-τρικ, η βασίλισσα έκανε ό,τι ήθελε κόντρα στη Σοσιεδάδ (5-2).

Η Ρεάλ και ο Κριστιάνο Ρονάλντο είναι… εδώ!

Όχι για τη διεκδίκηση του πρωταθλήματος, αλλά για τη μεγάλη μάχη που έρχεται με την Παρί Σεν Ζερμέν στο Champions League.

Με τον Πορτογάλο αστέρα να πετυχαίνει χατ-τρικ, η βασίλισσα διέλυσε με σκορ 5-2 την Σοσιεδάδ και πήρε την τόνωση ψυχολογίας που χρειαζόταν ενόψει του πρώτου αγώνα με τους Γάλλους την προσεχή Τετάρτη.

Το «πάρτι» ξεκίνησε από πολύ νωρίς. Σχεδόν από τα… αποδυτήρια. Πριν καν συμπληρωθεί ένα λεπτό, ο CR7 σέρβιρε στον Λούκας Βάσκεθ κι αυτός με ωραία κεφαλιά άνοιξε το σκορ. Οι Βάσκοι έμοιαζαν να μην έχουν κατέβει στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» και δε θα μπορούσε να μην υπάρξει τιμωρία… Δύο γκολ του Κριστιάνο (με το δεξί πόδι και κεφαλιά), αλλά και μια «βολίδα» του Κρόος, υπέγραψαν το εμφατικό 4-0 του ημιχρόνου, θυμίζοντας την… κλασική Ρεάλ που τόσο έχει λείψει φέτος. Στο 74’ ο Μπαουτίστα πέτυχε το γκολ της τιμής για τους φιλοξενούμενους, αλλά έξι λεπτά αργότερα ο Ρονάλντο ολοκλήρωσε το προσωπικό του show, εκμεταλλευόμενος ασθενή απόκρουση του Ρούλι και σκοράροντας με το αριστερό από κοντά. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από τον… πρώην των Μαδριλένων, Ιγιαραμέντι, στο 83’.