Europa League

Πάρτι και… χωρίς Ικάρντι η Ίντερ

Μπορεί ο Ικάρντι να έλειπε, αλλά η Ίντερ πετούσε φωτιές! Στήνοντας πάρτι πρόκρισης στο «Μεάτσα» με τη Ραπίντ Βιέννης, οι «νερατζούρι» πέρασαν με τεσσάρα (4-0) στους «16» του Europa League.

Την πρόκριση στην επόμενη φάση του Europa League σφράγισε με εντυπωσιακό τρόπο η Ίντερ.

Παρόλο που ο Ικάρντι ήταν ξανά εκτός, η ομάδα του Σπαλέτι εμφανίστηκε παραγωγικότατη στην επίθεση και ντούμπλαρε με τεσσάρα (4-0) τις νίκες επί της Ραπίντ Βιέννης.

Πριν καν συμπληρωθεί το 20λεπτο, οι «νερατζούρι» είχαν ήδη διαλύσει κάθε υποψία ανατροπής του 0-1 στο πρώτο ματς: Χάρη σε διαγώνιο σουτ του Βεσίνο (11’) και βολέ του Ρανόκια από το ύψος της περιοχής (18’).

Από ‘κει και πέρα το μόνο που χρειάστηκε να κάνουν ήταν διαχείριση του ματς, πριν δώσουν διαστάσεις στη νίκη τους στο τελευταίο δεκάλεπτο:

Πρώτα με υπέροχη ενέργεια και πλασέ του Πέρισιτς (80’) και έπειτα με τον Πολιτάνο να βάζει το κερασάκι στην τούρτα της πρόκρισης (87’).