Σκωτία

«Πάρτι» της Ρέιντζερς στο Εδιμβούργο

Πολύ εύκολο πέρασμα είχε από την έδρα της Χαρτς η Ρέιντζερς, καθώς επικράτησε 3-1, για το σκωτσέζικο πρωτάθλημα.

Το… καρέ νικών απέναντι στη Χαρτς συμπλήρωσε η Ρέιντζερς!

Η ομάδα του Στίβεν Τζέραρντ δεν συνάντησε ιδιαίτερη δυσκολία ούτε στην τέταρτη φετινή συνάντησή της με την ομάδα του Εδιμβούργου, της οποίας επιβλήθηκε 3-1 μέσα στην έδρα της για το σκωτσέζικο πρωτάθλημα.

Οι «διαμαρτυρόμενοι» απλοποίησαν τη… δουλειά τους από το πρώτο ημίχρονο, καθώς με τα γκολ των Ντεφό (15’) και Τζακ (36’) πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι 2-0.

Το ίδιο δυνατά μπήκε η Ρέιντζερς και στο δεύτερο μέρος, με τον Κάτιτς να σκοράρει τρία λεπτά μετά το ξεκίνημα (48’) για το 3-0, με τη Χαρτς απλά να διαμορφώνει το τελικό 3-1, με τέρμα του ΜακΛίν στο 74ο λεπτό.