Ισπανία

Πέφτει από την Ακρόπολη και βρίσκει πορτοφόλι η Σοσιεδάδ

Μετά την απόδραση από το Μεστάγια την περασμένη αγωνιστική, η Σοσιεδάδ πέρασε και από την έδρα στη Μαγιόρκα, παίρνοντας τη νίκη με γκολ του Όντεγκααρντ στο 83ο λεπτό.

Την περασμένη αγωνιστική πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στο 101’ από τη Βαλένθια στο «Μεστάγια» και απόψε είχε πάλι την τύχη με το μέρος της, αφού η Σοσιεδάδ έφυγε με το τρίποντο από την έδρα της Μαγιόρκα, επικρατώντας με 1-0 στο φινάλε του ματς.

Ενώ το παιχνίδι ήταν αρκετά κλειστό, στο 83ο λεπτό, ο Πόρτου ήταν δημιουργός και ο Όντεγκααρντ ο εκτελεστής, που έλυσε τον γόρδιο δεσμό, βρήκε δίχτυα και χάρισε το διπλό στην ομάδα του.