Europa League

Πέκχαρτ: «Διαιτητή, ευχαριστούμε που μας έκλεψες» (pic)

Ο Τόμας Πέκχαρτ «έκραξε» ανοιχτά, μέσω Instagram, το διαιτητή του αγώνα της Χάποελ Μπερ Σεβά με τη Στεάουα Βουκουρεστίου.

Έξαλλος με το διαιτητή (τον Ολλανδό Κέβιν Μπλομ) του αγώνα της Χάποελ Μπερ Σεβά με τη Στεάουα Βουκουρεστίου (1-2) για το Europa League ήταν ο Τόμας Πέκχαρτ. Αιτία, το πέναλτι που δεν δόθηκε όταν η κεφαλιά που έκανε ο Τσέχος πρώην φορ της ΑΕΚ αποκρούστηκε από χέρι αντιπάλου αμυντικού στα τελευταία λεπτά.

«Κανένα χέρια (γέλια). Ευχαριστούμε διαιτητή, που μας έκλεψες ένα γκολ της ισοφάρισης στο τελευταίο λεπτό», έγραψε στο Instagram ο Πέκχαρτ.

Μάλιστα, ανέβασε και σχετικό tweet αναφέροντας: «Ποιο παιχνίδι παίζουμε; Μπάσκετ; Ποδόσφαιρο; Χάντμπολ;».