Γαλλία

Πέρασε 4η η Σεντ Ετιέν

Αν και δυσκολεύτηκε, η Σεντ Ετιέν επικράτησε 2-1 της Νιμ με ανατροπή και ξεπέρασε την Μαρσέιγ στην 4η θέση της βαθμολογίας, με το γκολ του Μπέριτς που μέτρησε με τη βοήθεια του VAR.

Στους 49 βαθμούς έφτασε η Σεντ Ετιέν μετά την σημαντικότατη επικράτηση της με 2-1 κόντρα στη Νιμ. Με αυτό το τρίποντο οι «στεφανουά» κατόρθωσαν ν’ αξιοποιήσουν με τον ιδανικότερο τρόπο την ισοπαλία της Μαρσέιγ με την Ανζέ.

Οι παίκτες του Ζαν Λουί Γκασέ, αιφνιδιάστηκαν από ένα γκολ του Μπομπισόν στο 2ο λεπτό, ωστόσο στο 24ο λεπτό ο Καμπελά ισοφάρισε το σκορ σε 1-1. Στο 82’ ο Μπέριτς σκόραρε το νικητήριο γκολ, αφού πρώτα ο διαιτητής, συμβουλεύτηκε το VAR.