Super League 2

Πέρασε... αέρα από την Κρήτη ο Λεβαδειακός

Χάρη σε ένα εκρηκτικό τελευταίο 20λεπτο, ο Λεβαδειακός κατάφερε να πάρει τη νίκη επί του Εργοτέλη με 3-1 και έπιασε τα Χανιά στην 3η θέση.

Φόρτσαρε στο φινάλε και... άλωσε το «Παγκρήτιο» ο Λεβαδειακός.

Οι Βοιωτοί χάρη σε ένα εκρηκτικό τελευταίο 20λεπτπ, πέρασαν από την Κρήτη με το εμφατικό 3-1 επί του Εργοτέλη και έπιασαν τα Χανιά στην 3η θέση.

Το ματς ήταν καλό, με ρυθμό και φάσεις αλλά καμία από τις δύο ομάδες δεν... σημάδευε σωστά και δεν μπορούσε να κουνήσει πλεκτό. Από το 70ο λεπτό κι έπειτα, όμως, έγινε ένας μικρός... χαμός στο ματς. Αφού ο Μεχία άνοιξε το σκορ για τον Λεβαδειακό, ήρθε ο Νίκας στο 83’ να δώσει αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του. Σαν να μην έφθανε αυτό, ο Βίχος με την συμπλήρωση 90 λεπτών μετέτρεψε σε... πάρτι τη νίκη των Βοιωτών, με τους Κρητικούς να πετυχαίνουν με πέναλτι του Ροβίθη στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, το γκολ της τιμής για το τελικό 3-1.