Ιταλία

Πέταξε εκτός Κυπέλλου την Ρόμα η Τορίνο!

«Βόμβα» στο Κύπελλο Ιταλίας, με την Ρόμα να γνωρίζει την εντός έδρας ήττα από την Τορίνο (1-2) και να μένει εκτός προημιτελικών!

Βόμβα στο Κύπελλο Ιταλίας!

Η Τορίνο με φοβερή εμφάνιση μέσα στο «Ολίμπικο» επικράτησε 2-1 της Ρόμα και την πέταξε εκτός της συνέχειας, με την «γκρανάτα» να προκρίνεται στα προημιτελικά της διοργάνωση!

Η ομάδα του Σίνισα Μιχαΐλοβιτς ήταν άριστα στημένη στον αγωνιστικό χώρο και με την συμπλήρωση 40 λεπτών πάγωσαν το «Ολίμπικο». Ο Ντε Σιλβέστρι πήρε το ριμπάουντ μετά την επέμβαση του Σκορούπσκι και με κοντινό σουτ άνοιξε το σκορ. Σαν να μην έφτανε αυτό, ήρθε ο Εντέρα με κεφαλιά μετά τη σέντρα του Μπερενγκέρ να δώσει αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του στο 73’.

Τέσσερα λεπτά μετά, ο Τζέκο αστόχησε σε πέναλτι και η Ρόμα έχασε την ευκαιρία να ξαναμπεί στο ματς, με τον Σικ να μειώνει πέντε λεπτά πριν το φινάλε. Ωστόσο, οι «τζιαλορόσι» δεν κατάφεραν να φτάσουν στο γκολ που θα τους… έσωζε και θα έστελνε το ματς στην παράταση και έμειναν εκτός συνέχειας. Στον πάγκο προφανώς για λόγους ξεκούρασης έμεινε ο Μανωλάς, όπως και οι Φλορέντσι, Ντε Ρόσι, Ναϊνγκολάν.