Γενικά

Πέταξε την μπάλα στο διαιτητή ο Μπουσκέτς και ζητούσε συγγνώμη

Πολύ κακή συμπεριφορά από τον μέσο της Μπαρτσελόνα μετά την ήττα από την Αγγλία (2-3).

Πολλά νεύρα είχε ο Σέρχιο Μπουσκέτς μετά την ήττα της Ισπανίας από την Αγγλία (2-3) για το Nations League.

Μετά το γκολ του Σέρχιο Ράμος στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων, ο διαιτητής Μαρτσίνιακ σφύριξε αμέσως τη λήξη και ο μέσος της Μπαρτσελόνα εμφανώς εκνευρισμένος που δεν είχε έστω μια ακόμη επίθεση η ομάδα του, πέταξε την μπάλα με δύναμη προς το μέρος του Πολωνού ρέφερι.

Ο Μπουσκέτς αστόχησε, ωστόσο το περιστατικό δημιούργησε άσχημη εντύπωση και ο ποδοσφαιριστής έσπευσε προς το μέρος του για να απολογηθεί και να γλιτώσει πιθανή τιμωρία.