Γαλλία

Πήραν αυτό που ήθελαν Καέν, Τουλούζ

Έστω και σε ένα μέτριο ματς, Καέν και Τουλούζ ήρθαν ισόπαλες χωρίς τέρματα στην έδρα της πρώτης, σε εξ αναβολής ματς της 33ης αγωνιστικής του Championnat και ξέφυγαν από τις επικίνδυνες θέσεις.

Καέν και Τουλούζ ήρθαν ισόπαλες 0-0 στην έδρα της πρώτης σε εξ αναβολής ματς της 33ης αγωνιστικής του Championnat και διατήρησαν τη διαφορά τους από την επικίνδυνη ζώνη και την Τρουά, με τους γηπεδούχους να ξεφεύγουν με +8 και ουσιαστικά να «καθαρίζουν» την υπόθεση παραμονή και τους φιλοξενούμενους με +5 και διατηρούν το σαφές προβάδισμα να αγωνιστούν και τη νέα περίοδο στα μεγάλα «σαλόνια».

Οι δύο ομάδες προσπάθησαν για το γκολ στο πρώτο μέρος, όμως στο δεύτερο ημίχρονο συμβιβάστηκαν με την ισοπαλία και «κατέβασαν τις μηχανές».

Επιμέλεια: Παναγιώτης Βλαχαδάμης