Πορτογαλία

Πήρε τη ματσάρα η Ρίο Αβε

Σε ένα απίστευτα συναρπαστικό ματς, η Ρίο Αβε νίκησε εντός έδρας την Μπράγκα 4-3 για την 29η αγωνιστική της Primeira Lega και την πλησίασε στην προσπάθεια κατάληψης της τέταρτης προνομιούχου θέσης.

Η Ρίο Αβε νίκησε σε εκπληκτικό ματς 4-3 την Μπράγκα εντός έδρας για την 29η αγωνιστική της Primeira Lega και την πλησίασε στο -3 στην προσπάθεια να της «κλέψει» την τέταρτη προνομιούχο θέση και να αγωνιστεί αυτή στο Europa League της επόμενης αγωνιστικής περιόδου.

Ο Παουλίνιο άνοιξε το σκορ για τη φιναλίστ του Europa League του 2011 για να κάνει το 0-2 ο Ρικάρντο Ορτα. Μέχρι την ολοκλήρωση του ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι έφτασαν σε μια μεγάλη ανατροπή με τα γκολ των Ταρέμι, Νούνο Σάντος και Ζέλσον.

Στην επανάληψη, όλα συνέβησαν στο τελευταίο δεκάλεπτο. Στο 81’, ο Παουλίνιο έκανε το 3-3, όμως ο Ρολάντο αποβλήθηκε στο 90΄για πέναλτι, που εκτέλεσε εύστοχα ο Ταρέμι στις καθυστερήσεις για το τελικό σκορ.