Πορτογαλία

Πλησίασε την κορυφή η Πορτιμονένσε

Έστω και δύσκολα στο δεύτερο ημίχρονο, η Πορτιμονένσε νίκησε 2-1 στην έδρα της Τοντέλα στο ματς που ολοκλήρωσε τη δεύτερη αγωνιστική της Primeira Lega και βρέθηκε στο -2 από Μπενφίκα, Φαμαλικάο.

Η Πορτιμονένσε νίκησε 2-1 στην έδρα της Τοντέλα στο ματς που ολοκλήρωσε τη δεύτερη αγωνιστική της Primeira Lega και μείωσε στο -2 από την κορυφή και τις Μπενφίκα, Φαμαλικάο, οπότε αρχίζει να ελπίζει για την έξοδο στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις της επόμενης περιόδου, αφήνοντας τους γηπεδούχους στον ένα βαθμό.

Οι παίκτες της Πορτιμονένσε «καθάρισαν» από το πρώτο ημίχρονο με τα γκολ των Μπόα Μόρτε και Λίνο, για να μειώσει ο Ρίσαρντ στο 84’.