Euro 2024

Σαραντάρα μπαλιά του Κουρμπέλη, σούπερ τελείωμα του Φορτούνη και 1-0 η Ελλάδα (video)

Άργησε, αλλά το βρήκε το γκολ η Εθνική! Με εκπληκτική σαραντάρα μπαλιά του Κουρμπέλη και τρομερό τελείωμα του Φορτούνη στην κίνηση, η Ελλάδα άνοιξε το σκορ κόντρα στο Λιχτενστάιν!

Κατάφερε να ανοίξει το σκορ πριν από το ημίχρονο η Εθνική!

Έπειτα από αρκετές ευκαιρίες που δημιούργησε στο πρώτο ημίχρονο, βρήκε το γκολ με τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Δημιουργός ο Δημήτρης Κουρμπέλης που με τρομερή 40άρα μπαλιά βρήκε τον Κώστα Φορτούνη και εκείνος με κίνηση κρυφού φορ και με πλασέ χωρίς να σκάσει η μπάλα στο χορτάρι άνοιξε το σκορ κόντρα στο Λιχτενστάιν.