Ιταλία

Πρόκριση με… πάρτι για Λάτσιο

Στο… ρελαντί, η Λάτσιο επικράτησε 4-1 της Νοβάρα και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Coppa Italia.

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για να πάρει την πρόκριση στους «8» του Κυπέλλου Ιταλίας η Λάτσιο.

Το σύνολο του Ινζάκι επιβλήθηκε 4-1 της Νοωάρα στο Ολίμπικο και πήρε πανηγυρικά το εισιτήριο για την επόμενη φάση, όπου θα αντιμετωπίσει τον νικητή του Ίντερ-Μπενεβέντο (Κυριακή 13/1 - 19:00).

Μεγάλος πρωταγωνιστής του ματς ήταν ο Τσίρο Ιμόμπιλε, ο οποίος έβγαλε την ασίστ στον Λουίς Αλμπέρτο, για το 1-0 στο δωδέκατο λεπτό.

Με δύο προσωπικά γκολ στο 20’ και στο 35’ ανέβασε τον δείκτη του σκορ, ενώ ο Μιλίνκοβιτς Σάβιτς στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου έκανε το 4-0.

Λίγο μετά τη σέντρα του δεύτερου ημιχρόνου, ο Εουσέπι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το αποτέλεσμα.