Super League 2

«Προσπέρασε» τον Απόλλωνα Λάρισας ο Εργοτέλης

Ένα γκολ του Τζόσεφ Έφορντ ήταν αρκετό για τον Εργοτέλη ώστε να «λυγίσει» τον μαχητικό Απόλλωνα Λάρισας, με τους Κρητικούς να προσπερνάνε τους αντιπάλους τους και να πιάνουν την τρίτη θέση.

«Λύγισε» τον Απόλλωνα Λάρισας και έπιασε τρίτη θέση ο Εργοτέλης!

Οι Κρητικοί επικράτησαν με 1-0 της ομάδας από την Λάρισα, τον προσπέρασαν στην βαθμολογία και έπιασαν Λεβαδειακό και ΑΕ Καραϊσκάκης στην 3η θέση με 28 βαθμούς.

Το μοναδικό γκολ, που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Τζόζεφ Έφορντ στο 35ο λεπτό με ωραίο πλασέ, με τους φιλοξενούμενους να πιέζουν στην επανάληψη για την ισοφάριση αλλά να μην την βρίσκουν και τους γηπεδούχους να σπαταλούν αρκετές ευκαιρίες στην επανάληψη για να... μεγαλώσουν το σκορ.