Ιταλία

Πρώτο γκολ για τον γιο του Σιμεόνε

Ο γιος του Ντιέγκο Σιμεόνε, Τζιοβάνι Σιμεόνε, πέτυχε το πρώτο του γκολ στην Serie A με τα χρώματα της Τζένοα.

Ο 21χρονος Τζιοβάνι Σιμεόνε έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα της Τζένοα με το γκολ που πέτυχε στο 47ο λεπτό, χωρίς όμως να χαρίσει την νίκη στην ομάδα του. Ο Ρέι Μάναϊ (δανεικός από την Μίλαν), ισοφάρισε για την Πεσκάρα (1-1) 5 λεπτά πριν την λήξη του αγώνα.

Οι Γενοβέζοι τέλειωσαν τον αγώνα με 9 παίκτες μετά την απευθείας κόκκινη που δέχθηκε ο Πάντεφ και την δεύτερη κίτρινη του Εντενίλσον. Αυτή τη στιγμή έχουν 8 βαθμούς σε 5 παιχνίδια στο πρωτάθλημα, 7 βαθμούς πίσω από την Γιουβέντους.

Ο γιος του Ντιέγκο Σιμεόνε, Χιοβάνι γεννήθηκε στην Μαδρίτη και έγινε μέλος της ιταλικής ομάδας αφήνοντας την Ρίβερ Πλέιτ τον Αύγουστο που μας πέρασε.

Επιμέλεια: Γιώργος Γιαννούλης