Ισπανία

Ψήφισε «όχι» στο πρωτάθλημα η Ρεάλ – Ήττα με ανατροπή από την Τζιρόνα!

Ένα μεγάλο «όχι» φώναξε η Ρεάλ Μαδρίτης στην Καταλονία απαντώντας στο ερώτημα αν είναι ικανή να πάρει τον εφετινό τίτλο. Ηττήθηκε 2-1 με ανατροπή μάλιστα από την Τζιρόνα!

Στην Καταλονία στο διάστημα της μεγάλης αναταραχής για το φλέγον ζήτημα της ανεξαρτησίας της περιφέρειας η Ρεάλ καλούταν να αποδείξει ότι είναι ικανή να πάρει το εφετινό τίτλο.

Ωστόσο, απέναντι στην Τζιρόνα το μόνο που κατάφερε ήταν να γνωρίσει την ήττα 2-1 αν και είχε ανοίξει το σκορ, ψηφίζοντας «όχι» στο πρωτάθλημα όπως αναφέρουν και τα ισπανικά ΜΜΕ. Πλέον απέχει οκτώ βαθμούς από την πρώτη θέση και την Μπαρτσελόνα η οποία χθες "πέρασε" από το Σαν Μαμές.

Ο Ισκο, μόλις στο 12ο λεπτό έδωσε «κεφάλι» στο σκορ για τη «βασίλισσα» η οποια όμως είδε τα πράγματα να παίρνουν άλλη τροπή στο δεύτερο 45λεπτο και μάλιστα σε λίγα λεπτά.

Στο 54ο λεπτό ο Στουάνι ισοφάρισε σε 1-1 για τους γηπεδούχους, οι οποίοι στο 58ο λεπτό με τον Πορτου πήραν το προβάδισμα.

Η Ρεάλ δεν κατάφερε να ισοφαρίσει, με το τελικό σφύριγμα να βρίσκει τους Καταλανούς να πανηγυρίζουν.