Γενικά

Σάρωσε την ΠΓΔΜ η Αρμενία και της «έκοψε» τη φόρα

Μια «καταιγιστική» Αρμενία σάρωσε 4-0 στο Ερεβάν την ΠΓΔΜ για την τέταρτη αγωνιστική του τέταρτου ομίλου της τέταρτης κατηγορίας του Nations League και την πλησίασε στο -3 στη βαθμολογία.

Η Αρμενία νίκησε 4-0 την ΠΓΔΜ στο Ερεβάν για την τέταρτη αγωνιστική του τέταρτου ομίλου της τέταρτης κατηγορίας του Nations League και μείωσε στο -3 στη βαθμολογία την αντίπαλό της στην προσπάθεια ανόδου στην τρίτη κατηγορία.

Ο πρώην παίκτης της Ξάνθης, Πιτζέλι, έκανε το 1-0 στο 12’. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Αρμένιοι σκόραραν με τον Μοβσισιάν στο 67’, τον Γκαζαριάν στο 81’ και τον Μχιταριάν στο 93’. Στο ίδιο λεπτό, αποβλήθηκε ο Ελμας για τους φιλοξενούμενους.

Πήρε φόρα το Γιβραλτάρ και πέτυχε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του στην ιστορία του και στις μεγάλες διοργανώσεις με 2-1 επί του Λιχτενστάιν και «έπιασε» τους Αρμένιους στη βαθμολογία.

Ο Σαλάνοβιτς στο 15’ «πάγωσε» το «Βικτόρια», όμως στο 61’ ο Καμπρέρα και στο 66’ ο Τσιπολίνα έφεραν την «ανατροπή».