Europa League

«Σφαλιάρα» για Βίντι από την ουραγό!

Απρόσμενη ήττα από την ουραγό του ουγγρικού πρωταθλήματος γνώρισε η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Europa League, Βίντι.

Όλα πήγαν στραβά για τη Βίντι στο ματς με την Πούσκας Ακάντεμι για την όγδοη αγωνιστική του ουγγρικού πρωταθλήματος.

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Europa League δεν κατάφερε να σώσει ούτε το... βαθμό στο Πάντσο Αρένα, αφού γνώρισε την ήττα με 2-1, χάνοντας πέναλτι στο δωδέκατο (!) λεπτό των καθυστερήσεων, αλλά και τον βασικό της τερματοφύλακα με τραυματισμό.

Ο Κόβατσικ αντικαταστάθηκε ένα τέταρτο πριν το φινάλε του ματς και αναμένεται να υποβληθεί για εξετάσεις, ώστε να φανεί αν θα είναι παρών στο ματς της Βίντι με την ΜΠΑΤΕ, για την πρεμιέρα του ομίλου στο Europa.

Η Βίντι ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο 24', με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σκέποβιτς, ενώ με τον ίδιο τρόπο ο Κνέζεβιτς ισοφάρισε για τους γηπεδούχους στο 39'.

Τη χαριστική βολή στην πρωταθλήτρια Ουγγαρίας έδωσε ο Ντε Ζέσους στο 86', με ατομική ενέργεια, ενώ στο 90+12' ο Σέποβιτς έχασε την ευκαιρία να «σώσει» το βαθμό με πέναλτι.