Ιταλία

«Σφαλιάρα» στην Τορίνο από την Πάρμα!

Σε ανώμαλη προσγείωση υποχρέωσε την Τορίνο η Πάρμα, περνώντας με 2-1 από το «Ολίμπικο» στη δωδέκατη αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος.

Με ένα φοβερό ημίχρονο πέρασε από το Ολίμπικο η Πάρμα, επικρατώντας 2-1 της Τορίνο στη δωδέκατη αγωνιστική της Serie A’.

Τρεις αγωνιστικές μετά το τελευταίο του τρίποντο, το σύνολο του Νταβέρσα μπήκε δυνατά στο ματς και μπλόκαρε τους γηπεδούχους, μετά τη μεγάλη τους νίκη με 4-1 επί της Σαμπντόρια και το αήττητο σερί έξι ματς.

Το σκορ άνοιξε στο ένατο μόλις λεπτό ο Ζερβινιό με εντυπωσιακή ατομική ενέργεια, ενώ ο Ινγκλέζε στο 25’ διεύρυνε το προβάδισμα με πανέμορφο σουτ στην κίνηση.

Το μόνο που κατάφερε η Τορίνο ήταν να μειώσει στο 37’ με δυνατό σουτ του Μπαζέλι.