Oλλανδία

Σίφουνας Φέγενορντ σάρωσε την Χέρενφεν

Με επιβλητική εμφάνιση η Φέγενορντ σάρωσε 5-3 την Χέρενφεν. Έμειναν στο «0» Άλκμααρ και Φίτεσε.

Φουριόζα συνεχίζει η Φέγενορντ τις υποχρεώσεις της στο ολλανδικό πρωτάθλημα. η ομάδα του Φαν Μπρόνκχορστ επιβλήθηκε 5-3 της Χέρανφεν στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής της Eredivisie, μετά από ένα σούπερ πρώτο ημίχρονο.

Ο Τόρνστρα άνοιξε το σκορ στο 4’ και έκανε το 3-0 στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ενώ ο Φαν Πέρσι στο 15’ είχε διπλασιάσει τα τέρματα.

Ο Μαλάσια στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου έκανε το 4-0, με την Χέρενφεν να κάνει δυναμικό καμ μπακ και να μειώνει σε 4-3 μέχρι το 89’.

Δεν κατάφερε όμως να κάνει κάτι παραπάνω, αφού το γκολ του Αγιούμπ στις καθυστερήσεις «καθάρισε» το τρίποντο για τη Φέγενορντ.