Βέλγιο

Σκόραρε ο Χαρίσης, αλλά δεν έφτασε στην «ελληνική» Σιντ Τρούιντεν

Το πρώτο του γκολ για φέτος πέτυχε ο Χάρης Χαρίσης στην ισοπαλία (1-1) της Σιντ Τρούιντεν με την Μουσκρόν, για 17η αγωνιστική της Jupiler League.

Ζεστός μπήκε στο ματς της Σιντ Τρούιντεν με την Μουσκρόν ο Χρήστος Χαρίσης, αλλά δεν ήταν αρκετό για να πάρει τη νίκη η ομάδα του.

Ο 22χρονος μέσος έδωσε τα ηνία του σκορ στην ομάδα του με κεφαλιά στο πέμπτο λεπτό του ματς, όμως ο Ροτάριου απάντησε στο 31’ διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.

Την «ελληνική» ενδεκάδα της Σιντ Τρούιντεν συμπλήρωσαν οι Γούτας και Κίτσιου. Για 90 λεπτά αγωνίστηκε και ο Νίκος Καρέλης στην ήττα της Γκενκ από την Μαλίν, στην οποία μπήκε στο 89’ ως αλλαγή ο Κολοβός.