Ιταλία

Σκόρπισε την Μπενεβέντο και προκρίθηκε η Ίντερ

Με εκπληκτική εμφάνιση, η Ίντερ έκανε... φύλλο και φτερό την αδύναμη Μπενεβέντο (6-2) και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας.

Ποδαρικό με το δεξί για την Ίντερ στο 2019! Η ομάδα του Λουτσιάνο Σπαλέτι έκανε... φύλλο και φτερό την αδύναμη Μπενεβέντο, της έριξε «εξάρα» (6-2) και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας!

Με το πόδι στο... γκάζι μπήκαν στο ματς οι «νερατζούρι». Ο Ικάρντι στο 3’ με πέναλτι έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Σπαλέτι, ενώ τέσσερα λεπτά μετά ο Καντρέβα έγραψε το 2-0. Δευτερόλεπτα πριν το φινάλε του ημιχρόνου, ο Ντάλμπερτ έδωσε άερα τριών τερμάτων στην Ίντερ! Ο Λαουτάρο Μαρτίνες πήρε την σκυτάλη στο σκοράρισμα, ο οποίος βρήκε δις τον δρόμο προς τα δίχτυα (48’, 66’). Ενδιάμεσα ο Ινσίνιε είχε μειώσει (58’), με τον Μπαντινέλι στο 74’ να γράφει το 5-2.

Το τελικό 6-2 διαμόρφωσε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Καντρέβα, πετυχαίνοντας το δεύτερο τέρμα του στην αναμέτρηση!