Γαλλία

«Σκότωσε» τη Ρεμς και ανάσανε η Νις

Η ανόητη αποβολή του Ντουμπιά στο 26’ πλήγωσε την Ρεμς που ηττήθηκε με 2-0 από τη Νις στην 12η αγωνιστική της Ligue 1.

Στις νίκες μετά από καιρό επέστρεψε η Νις που επικράτησε 2-0 της Ρεμς στη δωδέκατη αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος.

Η ομάδα της Νίκαιας έγινε δέκτης… δώρου από τον αμυντικό των φιλοξενούμενων, Ντουμπιά, που δέχτηκε ανόητη αποβολή μόλις στο 26ο λεπτό του ματς.

Συγκεκριμένα, δέχτηκε κίτρινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα και αμέσως μετά είδε και δεύτερη, επειδή χειροκρότησε ειρωνικά τον διαιτητή για την απόφασή του.

Παίζοντας με έναν παίκτη παραπάνω για 70 λεπτά, η Νις δεν δυσκολεύτηκε να πάρει το τρίποντο, με τον Σιπριέν να ανοίγει το σκορ στο 32’ και τον Ερέλ στο 41’ να διαμορφώνει το τελικό 2-0.