Γ' Εθνική

Σόκαρε τον Ολυμπιακό Βόλου ο Θεσπρωτός!

Με γκολ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Θεσπρωτός ισοφάρισε σε 1-1 τον Ολυμπιακό Βόλου και κατέκτησε τον πρώτο του βαθμό, κρατώντας τους Βολιώτες μακριά από το πρώτο τρίποντο.

Έκλεψε την ισοπαλία από τον Ολυμπιακό Βόλου ο Θεσπρωτός, ισοφαρίζοντας σε 1-1 στις καθυστερήσεις του ματς της τέταρτης αγωνιστικής της Football League.

Οι Βολιώτες βρέθηκαν αγκαλιά με το πρώτο τους φετινό τρίποντο, ανοίγοντας το σκορ στο 18’ με τον Πόζογλου και διατήρησαν το προβάδισμα μέχρι… λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα.

Οι ουραγοί της βαθμολογίας πίεσαν στο δεύτερο μισό του ματς για την ισοφάριση και… προκάλεσαν έμφραγμα στους γηπεδούχους στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο Γώγος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 1-1.

Αυτός ήταν και ο πρώτος βαθμός που κατέκτησε ο Θεσπρωτός στα τέσσερα πρώτα ματς του φετινού πρωταθλήματος, ενώ ο Ολυμπιακός Βόλου μετράει τρεις ισοπαλίες και μία ήττα.