Γαλλία

Σοκαριστικός αποκλεισμός για την Τουλούζ από ομάδα 4ης κατηγορίας

Τι κι αν είναι στη 4η κατηγορία; H Σεν Πριβέ Σεν Ιλέρ, κατάφερε να νικήσει με 1-0 την Τουλούζ για το Κύπελλο Γαλλίας.

Πλήγωσε την Τουλούζ η Σεν Πριβέ Σεν Ιλέρ, επικρατώντας με 1-0 στις καθυστερήσεις στο πλαίσιο του Κυπέλλου της Γαλλίας.

Η γηπεδούχος παρόλο που είναι στην 4η κατηγορία του γαλλικού πρωταθλήματος, έδειξε… μαγκιά και νίκησε την ομάδα του Αντουάν Κομπουαρέ. Τα 90 λεπτά δεν ήταν αρκετά και καμία ομάδα δεν είχε πετύχει κάποιο τέρμα. Μέχρι που στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Αντουάν σκόραρε για την ομάδα του, φεύγοντας νικητές από το «σπίτι» τους και περνώντας στην επόμενη φάση, πραγματοποιώντας μια τεράστια έκπληξη.

Από την άλλη, η Ρεν νίκησε στα πέναλτι την Αμιάν με 5-4 και της έστειλε… σπίτι της. Στην κανονική διάρκεια του παιχνιδιού δεν κατάφερε καμία ομάδα να σκοράρει και έτσι το ματς οδηγήθηκε στην παράταση με 0-0. Ούτε και εκεί δεν μπόρεσαν να πετύχουν κάποιο τέρμα, με την γηπεδούχο να κερδίζει στα πέναλτι και να περνάει στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Γαλλίας.

Επιμέλεια: Αναστασία Βοσνάκη