Γενικά

Σόου της Βραζιλίας κόντρα στην Ιαπωνία!

Πραγματοποιώντας καταπληκτική εμφάνιση για ένα ημίχρονο, η Βραζιλία έκανε… πλάκα στην Ιαπωνία, επικρατώντας με 3-1.

Δεν καταλαβαίνει από φιλικά η Βραζιλία.

Μετά τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου (στα οποία προκρίθηκε ως πρώτη), η Βραζιλία δείχνει και στα φιλικά ότι βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση! Θύμα της η Ιαπωνία, με την σελεσάο να επικρατεί με 3-1.

Ο Νεϊμάρ άνοιξε το σκορ στο 10’ με πέναλτι, ενώ επτά λεπτά αργότερα ο σούπερ σταρ της Παρί Σεν Ζερμέν δεν κατάφερε να νικήσει για δεύτερη φορά τον Καβασίμα. Στην εξέλιξη της φάσης, όμως, η μπάλα στρώθηκε έξω από την περιοχή στον Μαρσέλο και αυτός με ένα… ξερό σουτ με το δεξί (!) έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι της εστίας για το 2-0. Η Βραζιλία δεν έδειχνε ιδιαίτερη διάθεση να σταματήσει, έκανε τη μία φάση μετά την άλλη και ο Γκάμπριελ Ζέσους στο 36’ ανέβασε κι άλλο τον δείκτη του σκορ, σκοράροντας σε κενή εστία μετά από ωραία ασίστ του Ντανίλο.

Οι αρκετές αλλαγές στο δεύτερο ημίχρονο, όμως, έριξαν πολύ τον ρυθμό του ματς και το μόνο που άλλαξε ήταν το τελικό σκορ, με τον Μακίνο να μειώνει στο τελικό 3-1 με κεφαλιά το 63ο λεπτό.