Europa League

Στάσεβιτς: «Μας βγήκε το παιχνίδι και προκριθήκαμε»

Στο γεγονός πως «έκατσαν» οι απαραίτητες φάσεις στην ΜΠΑΤΕ για να σκοράρει και να φτάσει στο 3-0 στο πρώτο ημίχρονο απέδωσε την πρόκριση των Λευκορώσων επί του ΠΑΟΚ ο Ιγκόρ Στάσεβιτς.

Ο πρωταγωνιστής της ΜΠΑΤΕ τόνισε πως δεν μετρούν οι προσωπικές του επιδόσεις, αλλά η νίκη και θεωρεί πως άλλαξε τα πλάνα τους η αποβολή, ενώ τόνισε πως δεν περίμενε τέτοια αντίδραση από τον ΠΑΟΚ και τόσο εύκολη επικράτηση.

Αναλυτικά: «Έκανα δύο ασίστ, κέρδισα το πέναλτι, το σημαντικό είναι, όμως, ότι νίκησε η ομάδα και προκριθήκαμε στην επόμενη φάση. Συνολικά μας βγήκε το παιχνίδι, ιδιαίτερα το δεύτερο ημίχρονο. Πετύχαμε τρία γκολ, η κόκκινη κάρτα μας χάλασε το σχέδιο για το δεύτερο ημίχρονο.

Δεν περιμέναμε και εμείς να είμαστε τόσο καλοί, περιμέναμε τον ΠΑΟΚ να μας ασκήσει την πίεση, αφού έπαιζαν για ένα μόνο αποτέλεσμα, αυτό της νίκης. Πιστεύω πως δίκαια προκριθήκαμε εμείς και η Τσέλσι. Είχαμε 9 πόντους, αυτό τα λέει όλα».