Ισπανία

«Στεγνό» καθάρισμα από Ατλέτικο!

Ένα γκολ του Κέβιν Γκαμεϊρό στο πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετό για την Ατλέτικο Μαδρίτης ώστε να περάσει από την έδρα της Εϊμπάρ, παίρνοντας μια... επαγγελματική νίκη (0-1).

Έχει τον τρόπο να καθαρίζει αυτά τα ματς η Ατλέτικο!

Η ομάδα του Ντιέγκο Σιμοεόνε χρειάστηκε ένα τέρμα του Κέβιν Γκαμεϊρό στο πρώτο ημίχρονο ώστε να φύγει με μια... επαγγελματική νίκη από την έδρα της Εϊμπάρ με 1-0. Μείωσαν τη διαφορά από την κορυφή και την Μπαρτσελόνα στους έξι βαθμούς οι Μαδριλένοι, οι οποίοι έχουν ένα ματς περισσότερο.

Το ματς ήταν ισορροπημένο στο ξεκίνημά του, με τις δύο ομάδες να... φοβούνται η μία την άλλη. Η Ατλέτικο, όμως, ξέρει πως να παίρνει τέτοια ματς και με το γκολ του Γκαμεϊρό στο 27’ έγιρε από νωρίς την πλάστιγγα. Αυτό το τέρμα έδωσε ρυθμό στον αγώνα, παρά την δυνατή βροχή, με τους γηπεδούχους να ψάχνουν μέχρι το τέλος την ισοφάριση αλλά να μην φτάνουν ποτέ σε αυτή, χάρη στις μεγάλες επεμβάσεις του Ομπλακ στο δεύτερο μέρος!