Ισπανία

Στον γκρεμό η Ντέπορ

Με δύο μεγάλες χαμένες ευκαιρίες η Λα Κορούνια βλέπει πλέον το φάσμα του υποβιβασμού πολύ κοντά ύστερα από το 0-0 απέναντι στη Σεβίλλη που την αφήνει στους 27 πόντους.

Η Λα Κορούνια του Κλάρενς Ζέεντορφ βρίσκεται πιο κοντά στον υποβιβασμό πλέον μετά το 0-0 με τη Σεβίλλη. Οι Ανδαλουσιανοί περιορίστηκαν σε παθητικό ρόλο στο φινάλε από τους Γαλικιανούς που είχαν σωρεία ευκαιριών, αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν την πολυπόθητη νίκη.

Ο Λούκας στο 85ο λεπτό και ο Μπόρχες που σημάδεψε το δοκάρι στο 87ο λεπτό δεν μπόρεσαν να βάλουν το καθοριστικό γκολ και η Ντέπορ έχει μείνει στους 27, τέσσερις λιγότερους από την Λεβάντε που έχει και ματς λιγότερο. Στους 48 βαθμούς έφτασε η Σεβίλλη.