Στον τελικό Κ17 ο Αστέρας Τρίπολης

Μετά από ένα δραματικό ματς, ο Αστέρας Τρίπολης νίκησε στα πέναλτι 6-5 την Ξάνθη και προκρίθηκε στον τελικό του φάιναλ φορ Κ17 της Σούπερ Λίγκας, περιμένοντας Ολυμπιακό ή ΠΑΟΚ.

Ο Αστέρας Τρίπολης νίκησε στα πέναλτι 6-5 την Ξάνθη (κ.α., παράταση 1-1) στον πρώτο ημιτελικό του φάιναλ φορ Κ17 της Σούπερ Λίγκας που διεξάγεται στην αρκαδική πρωτεύουσα και προκρίθηκε στον τελικό της διοργάνωσης, περιμένοντας Ολυμπιακό ή ΠΑΟΚ.

Στο 57’, η Ξάνθη κέρδισε πέναλτι μετά από αδράνεια της άμυνας του Αστέρα και ο Δουλγέρης νίκησε τον Τσιμόπουλο από τα 11 βήματα και άνοιξε το σκορ.

Το γκολ της ισοφάρισης ήρθε με κεφαλιά του Κανελλόπουλου στο 82'.

Στην παράταση οι δύο ομάδες είχαν από μία πολύ μεγάλη ευκαιρία για να προκριθούν.