Super League 2

Συνεχίζει το σερί ο Λεβαδειακός

Ακόμη μια νίκη για τον Λεβαδειακό, ο οποίος επικράτησε 1-0 του Πλατανιά, για την 12η αγωνιστική της Super League 2.

Σε ένα παιχνίδι χωρίς αρκετές φάσεις, ο Λεβαδειακός νίκησε με 1-0 τον Πλατανιά, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Super League 2.

Η ομάδα του Σωτήρη Αντωνίου, συνέχισε την καλή της πορεία στο πρωτάθλημα και «σκαρφάλωσε» στον βαθμολογικό πίνακα.

Μόλις στο 14’ ο Ν’Νομό άνοιξε το σκορ για τον Λεβαδειακό. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ο Ιωαννίδης έκανε το 2-0, ωστόσο το γκολ ακυρώθηκε. Έτσι, οι δυο ομάδες πήγαν στην ανάπαυλα, με τους γηπεδούχους να έχουν προβάδισμα ενός τέρματος.

Το δεύτερο μέρος κύλησε… αδιάφορα, χωρίς καμία ουσιαστική καλή στιγμή για καμία ομάδα, οι γηπεδούχοι κράτησαν το προβάδισμά τους και έφυγαν νικητές από το «σπίτι» τους.

Πλατανιάς (Τάτσης): Μαντζάρης, Ρεβυθόπουλος, Ουές, Τσαμούρης, Ρουσσάκης, Σμυρλάκης, Λεϊρία, Παπουτσογιαννόπουλος, Κωστίκος, Ποζατζίδης, Λουκίνας.

Λεβαδειακός (Αντωνίου): Μπάγιτς, Αργυρόπουλος, Άνγκουα, Λιάγκας, Βήχος, Κοζορώνης, Καραχάλιος, Συμελίδης, Ν’ Νομό, Μάντζιος, Ιωαννίδης.

Επιμέλεια: Αναστασία Βοσνάκη