Αγγλία

Συνεχίζονται τα… Όλε στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ!

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κέρδισε με το ευρύ 4-1 τη Μπόρνμουθ, σημειώνοντας την τρίτη σερί νίκη επί ημερών Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ και κάνοντας το 3Χ3 στην Premier League για πρώτη φορά από τον… Απρίλη!

Συνεχίζει να εντυπωσιάζει με τον υπηρεσιακό Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ στο «τιμόνι» της η Μάντεστερ Γιουνάιτεντ, που επικράτησε με το ευρύ 4-1 της Μπόρνμουθ, στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι που διεξήχθη σήμερα για την 20η αγωνιστική της Premier League.

Μετά το εκτός έδρας 5-1 επί της Κάρντιφ και το 3-1 απέναντι στην Χάντερσφιλντ στο «Όλντ Τράφορντ», οι «κόκκινοι διάβολοι» έκαναν το 3Χ3 στο αγγλικό πρωτάθλημα για πρώτη φορά μετά τις αρχές Απρίλη, αλλά και την τρίτη σερί νίκη τους με τον Σόλσκιερ. Μειώνοντας παράλληλα τη διαφορά στο -3 από την Άρσεναλ και την πέμπτη θέση που βγάζει στην Ευρώπη!

Έχοντας ένα πρώτο ημίχρονο στο οποίο επιτιθόταν… συνεχώς, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα προηγούμενη με δύο τέρματα διαφορά. Με τον Πολ Πογκμπά να σκοράρει δύο γκολ για δεύτερο συνεχόμενο ματς και τον Μάρκους Ράσφορντ να πετυχαίνει το άλλο, έχοντας «σερβίρει» κι ένα τέρμα για τον πρώτο.

Η Μπόρνμουθ που ήταν επικίνδυνη στα «στημένα» μείωσε στο δεύτερο λεπτό του επιπλέον χρόνου με την κεφαλιά του Νέιθαν Άκε, αλλά στην επανάληψη δεν μπόρεσε να κλείσει ακόμα περισσότερο την διαφορά.

Τουναντίον, μάλιστα, είδε τον Ρομέλου Λουκάκου να έρχεται από τον πάγκο και να στέλνει τη μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα, δύο λεπτά μετά! Ενώ ο Έρικ Μπαγί αποβλήθηκε δικαιολογημένα με απευθείας κόκκινη κάρτα για σκληρό φάουλ στον Ράιαν Φρέιζερ, στο 79ο λεπτό της αναμέτρησης.