Champions League

Τα highlights του αγώνα Κ19 Μπάγερν-ΑΕΚ

Δείτε τις καλύτερες στιγμές της αναμέτρησης για το UEFA Youth League.

Η ομάδα των Νέων της ΑΕΚ, γνώρισε την 4η ήττα της σε ισάριθμα παιχνίδια για τον 5ο όμιλο του UEFA Youth League, με 2-0 από την Μπάγερν.

Αυτή και με βάση την εικόνα του παιχνιδιού, ήταν η πιο θετική εμφάνιση της και μάλιστα λίγο έλειψε να μπει μπροστά στο σκορ, όταν στο 43ο λεπτό, ο Τάμπας σημάδεψε το δοκάρι. Είχαν προηγηθεί πολύ καλές επεμβάσεις του Γκίνη στο πρώτο μέρος.

Στο 48ο λεπτό ο Τζίλα άνοιξε το σκορ για να δώσει το προβάδισμα στους Βαυαρούς. Από εκεί και μετά η ΑΕΚ είχε σπουδαία ευκαιρία για την ισοφάριση στο 63’ με τον Πατρινό. Ο Τσιρκζε έκανε στο 82ο λεπτό το 2-0, ενώ ο Γκίνης πραγματοποίησε δύο ακόμα σπουδαίες επεμβάσεις στο 74’ σε σουτ του Τζίλα και στις καθυστερήσεις σε προσπάθεια του Γέλισιτς.