Europa League

Τα… πήρε με τον Τσαλχάνογλου ο Γκατούζο στο ματς με τον Ολυμπιακό (video)

Ο Χακάν Τσαλχάνογλου ήταν από τους παίκτες που βοήθησαν ώστε να γείρει η πλάστιγγα υπέρ της Μίλαν στην αναμέτρηση με τον Ολυμπιακό. Κι όμως ο Τζενάρο Γκατούζο έγινε έξαλλος μαζί του.

Έγινε… μπαρούτι (όχι ότι συμβαίνει σπάνια) με τον Χακάν Τσαλχάνογλου ο Τζενάρο Γκατούζο στο ματς (3-1) της Μίλαν με τον Ολυμπιακό.

Ο 24χρονος μεσοεπιθετικός ήταν από τους πλέον καθοριστικούς παίκτες των «ροσονέρι» στη νίκη επί των «ερυθρόλευκων», που άνοιξαν το σκορ στο 14’ με τον Γκερέρο και κράτησαν το προβάδισμα μέχρι το 70ο λεπτό.

Είχε συνολικά καλή παρουσία, μπαίνοντας στο 54’ αντί του Μποναβεντούρα και έφτιαξε το δεύτερο και το τρίτο γκολ των γηπεδούχων. Μόλις ο Ιγκουαΐν έκανε το 2-1 στο 76ο λεπτό, ο πρώην άσος της Λεβερκούζεν κατευθύνθηκε προς τον πάγκο για να πιει νερό και προκάλεσε την οργή του παλαίμαχου μέσου.