Κύπρος

Τεράστιο «διπλό» της ΑΕΚ κόντρα στην Ανόρθωση

Με τη νίκη αυτή η ΑΕΚ έσπασε το εντός έδρας αήττητο των πρωτοπόρων στο «Αντώνης Παπαδόπουλος».

Η ΑΕΚ Λάρνακας με 2-1 ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ματς της ημέρας του Κυπριακού πρωταθλήματος κόντρα στην Ανόρθωση εκτός έδρας.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 2-0 χάρη στα τέρματα του Τρισκόφκι στο 16’ και στο 50’. Οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Γκαλίτσιο στο 90ο λεπτό και μείωσαν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Καρατσάβα.

Η ΑΕΚ Λάρνακας είναι στην 5η θέση με την Ανόρθωση να παραμένει στην πρώτη αλλά με έναν βαθμό διαφορά από την Ομόνοια η οποία αγωνίζεται αύριο εκτός έδρας με τον ΑΠΟΕΛ στο ματς που ρίχνει την αυλαία της κανονικής περιόδου του πρωταθλήματος.