Γερμανία

Τεσσάρα η Χοφενχάιμ με σόου Μπελφοντίλ

H Xόφενχαϊμ συνέτριψε με 4-0 εκτός έδρας την Άουγκσμπουργκ με πρωταγωνιστή τον Μπελφοντίλ (χατ-τρικ) και φορτσάρει για ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Εκπληκτική παράσταση από την Χόφενχαϊμ που συνέτριψε με 4-0 την Άουγκσμπουργκ εκτός έδρας και βρίσκεται έναν πόντο πίσω από την 6η θέση.

Η φιλοξενούμενη άνοιξε το σκορ στο 5ο λεπτό με τον Κράμαριτς μετά από ασίστ του Μπελφοντίλ. Ο δημιουργός του πρώτου γκολ, ξέσπασε στο δεύτερο ημίχρονο και σκόρπισε την αντίπαλο του με κεφαλιά στο 61’, με το δεξί στο 74’ και με το αριστερό στο 82’ κάνοντας ένα γνήσιο χατ-τρικ και οδηγώντας την ομάδα του σε μια ακόμα νίκη στον β’ γύρο.