Βέλγιο

Την πάτησε στο φινάλε η Μαλίν του Κολοβού

Την ήττα με 3-2 από την Οστάνδη γνώρισε η Μαλίν του Δημήτρη κολοβού, δεχόμενη το τελευταίο γκολ στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης.

Χορταστικό ήταν το ματς, Μαλίν-Οστάνδη, καθώς έληξε 2-3 με τους φιλοξενούμενους να σημειώνουν το νικητήριο γκολ στο 88ο λεπτό του ματς και ενώ είχαν ισοφαριστεί τρία λεπτά νωρίτερα. Με αυτό το «τρίποντο» που πήραν έφθασαν τους 17 βαθμούς και είναι στην πέμπτη θέση.

Οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν με αριθμητικό μειονέκτημα από το 45' λόγω αποβολής του Βίτας και αυτή η ήττα είναι η τρίτη συνεχόμενη που σημείωσε.

Ο Δημήτρης Κολοβός δεν ήταν στις βασικές επιλογές του προπονητή του, αλλά μπήκε στο 71ο λεπτό της αναμέτρησης.