Αγγλία

Το έφαγε στα… χασομέρια και θα δώσει επαναληπτικό με την Ροτσντέιλ η Τότεναμ

Την… πάτησε η Τότεναμ. Παρότι κατάφερε να «τουμπάρει» την Ροτσντέιλ με πέναλτι του Κέιν στο 88’, το έφαγε στο 90'+ 3' και θα δώσει επαναληπτικό για να πάρει την πρόκριση στα προημιτελικά (2-2).

Ψυχρολουσία για την Τότεναμ κόντρα στην Ροτσντέιλ!

Παρότι η ομάδα του Μαουρίτσιο Ποκετίνο κατάφερε να φέρει τούμπα το ματς με πέναλτι του Χάρι Κέιν στο 88’, το… έφαγε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων και θα πρέπει να δώσει επαναληπτικό για να προκριθεί στα προημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας.

Με ένα… κράμα βασικών και αναπληρωματικών παρέταξε την Τότεναμ ο Ποκετίνο, κάτι που έδωσε την ευκαιρία στους γηπεδούχους να βρουν το γκολ στο φινάλε του πρώτου μέρος με τον Χέντερσον. Η απάντηση των «σπιρουνιών» ήρθε τον Λούκας Μόουρα να σκοράρει στο 59’ το πρώτο του τέρμα με τη φανέλα της νέας του ομάδας, με τον Ποκετίνο να ρίχνει στη μάχη μετά του 1-1 τους Λαμέλα, Ντελε Άλι και Κέιν. Εν τέλει ο Κέιν από την «άσπρη» βούλα στο 88ο λεπτό έδειχνε να… γέρνει την πλάστιγγα υπέρ της ομάδας του αλλά υπολόγιζε χωρίς τον Ντέιβις.

Ο Βρετανός άσος εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια στην άμυνα της Τότεναμ και με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή ισοφάρισε σε 2-2. Κάπως έτσι, οι Λονδρέζοι θα διεκδικήσουν την πρόκρισή τους στα προημιτελικά κόντρα στην Ροτσντέιλ των δύο χαμηλότερων κατηγοριών, σε επαναληπτικό.