Γενικά

Το γύρισε στο... 90φεύγα ο Ερυθρός Αστέρας!

Με ανατροπή στα τελευταία λεπτά του ματς, ο Ερυθρός Αστέρας πήρε τη νίκη με 2-1 κόντρα στην Ίντιγια και έφτασε στην έκτη σερί νίκη του στο πρωτάθλημα, λίγες μέρες πριν το ματς με την Μπάγερν.

Αγχώθηκε, φλέρταρε με την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα, αλλά στο τέλος είχε λύση και το... γύρισε κόντρα στην Ίντιγια, επικρατώντας με 2-1 ο Ερυθρός Αστέρας.

Παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με γκολ του Τόμιτς στο 35’ η ομάδα του Βλάνταν Μιλόγιεβιτς βρήκε τον τρόπο στο φινάλε να καθαρίσει το ματς στο Βελιγράδι, διατηρώντας το απόλυτο μετά από έξι ματς πρωταθλήματος.

Ο Παφκόφ στο 88ο και το 91ο λεπτό με δύο εύστοχες εκτελέσεις πέναλτι, κατάφερε να λυτρώσει την ομάδα του και να της χαρίσει τη νίκη αλλά και ψυχολογία, πριν το ματς του Τσάμπιονς Λιγκ κόντρα στην Μπάγερν Μονάχου.