Champions League

Το πάλεψαν οι νέοι του Ολυμπιακού - Ήττα από τη Γιουβέντους!

Προσπάθησαν αλλά το καλό αποτέλεσμα δεν ήρθε. Οι νέοι του Ολυμπιακού αν και προηγήθηκαν, γνώρισαν την ήττα 3-1 από τη Γιουβέντους για την Youth League.

Μπόρεσαν να προηγηθούν αλλά όχι και να πάρουν τη νίκη... Ή έστω την ισοπαλία. Η ομάδα νέων του Ολυμπιακού γνώρισε την ήττα 3-1 από την Γιουβέντους, αν και είχε καταφέρει να ανοίξει το σκορ.

Αυτή ήταν η πρώτη ήττα των ερυθρολεύκων στο εφετινό Youth League μετά το 2-2 με την Σπόρτινγκ Λισαβόνας στην πρεμιέρα.

Οι ερυθρόλευκοι άνοιξαν το σκορ στο 22ο λεπτό με τον Βρουσάι, αλλά έντεκα λεπτά αργότερα (33’) ο Ολιβιέρι ισοφάρισε σε 1-1 με πέναλτι.

Στο δεύτερο 45λεπτό ήρθαν άλλα δύο τέρματα για τους Ιταλούς. Στο 52’ με τον Καμεράι και στο 67’ με τον Ντι Πάρντο.

Οι Πειραιώτες στο 73’ είχαν την ευκαιρία να μειώσουν. Ωστόσο, ο Βρουσάι σημάδεψε το δοκάρι στη δεύτερη εκτέλεση.