Ιταλία

Τριάρα της Ρόμα μέσα στη Γένοβα

Η Ρόμα επικράτησε άνετα εκτός έδρας της Τζένοα με 3-1 για την 20η αγωνιστική της Serie A.

Δίχως να αντιμετωπίζει ιδιαίτερα προβλήματα, η Ρόμα πέρασε νικηφόρα από τη Γένονα, επικρατώντας 3-1 της Τζένοα σε παιχνίδι για την 20η αγωνιστική της serie a. Με αυτή την επικράτηση οι Ρωμαίοι ανέβηκαν στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Η Ρόμα μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση και άνοιξε το σκορ στο 6ο λεπτό με τον Ουντέρ. Στο 44' οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα δύο γκολ καθώς, ο Ντάβιντε Μπιράσκι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.
Η Τζένοα έβγαλε μια μικρή αντίδραση και μείωσε σε 2-1 με τον Πάντεφ πριν από τη λήξη του ημιχρόνου. Ο Τζέκο διαμόρφωσε το τελικό 1-3 στο 74’ και βύθισε στα προβλήματά της την ομάδα της Γένοβας, η οποία παραμένει στη ζώνη του υποβιβασμου.