Γ' Εθνική

Τρίκαλα χωρίς… φρένα!

Τα Τρίκαλα πέρασαν από την Ηγουμενίτσα, επικρατώντας με 2-1 του Θεσπρωτού με γκολ των Σταματή και Παπαγεωργίου και απολαμβάνουν τη μοναξιά στην κορυφή της βαθμολογίας. Ισοφάρισε προσωρινά ο Κολλάς.

Την ξέφρενη πορεία τους στη Football League συνεχίζουν τα Τρίκαλα.

Η θεσσαλική ομάδα, η οποία παραμένει η μοναδική αήττητη στο φετινό πρωτάθλημα, πέρασε από την Ηγουμενίτσα, επικρατώντας με σκορ 2-1 του Θεσπρωτού και απολαμβάνει τη μοναξιά στην κορυφή της βαθμολογίας (σ.σ. ο Ιωνικός αγωνίζεται αύριο με τον Ολυμπιακό Βόλου). Από την άλλη, η ομάδα της Ηπείρου, γνώρισε την πέμπτη φετινή ήττα και παρέμεινε στις τελευταίες θέσεις.

Μετά από ένα «στείρο» πρώτο ημίχρονο, στο οποίο δεν υπήρχαν σημαντικές ευκαιρίες, η ομάδα του Περικλή Αμανατίδη, άνοιξε το σκορ στο 54’ με πλασέ του Σταματή. Πέντε λεπτά αργότερα, οι παίκτες του Χουάν Ραμόν Ρότσα έφτασαν στην ισοφάριση με τον Κολλά. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 77’ μετά από ασίστ του Πελάεθ ο Παπαγεωργίου, ο οποίος έδωσε τη μεγάλη νίκη στον ΑΟΤ.