Europa League

Τρομερή ανατροπή και αφεντικό η Ραπίντ!

Ο κακός χαμός στον 7ο όμιλο του Europa League! Η Ραπίντ Βιέννης με ανατροπή στο τελευταίο 10λεπτο επικράτησε στη Μόσχα της Σπάρτακ (1-2) και όλα θα κριθούν την τελευταία αγωνιστική.

Αγωνία μέχρι το τελευταίο λεπτά στον 7ο όμιλο του Europa League, ειδικότερα μετά την ανατροπή-βόμβα που πέτυχε η Ραπίντ Βιέννης στην έδρα της Σπάρτακ Μόσχας.

Ενώ όλα έδειχναν ότι οι Ρώσοι θα έπαιρναν τη νίκη σε έναν όμιλο με λεπτές ισορροπίες, οι φιλοξενούμενοι κόντρα σε όλα τα προγνωστικά πέτυχαν μια σπουδαία ανατροπή με γκολ στο 80’ και το 91’, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1 μέσα στη Μόσχα.

Μόλις στο 20’ οι γηπεδούχοι βρήκαν δίχτυα με την κεφαλιά του Ζε Λουίς από εκτέλεση κόρνερ του Μελγκαρέχο, αλλά όλα ήρθαν τούμπα στα τελευταία λεπτά.

Επίσης με εκτέλεση κόρνερ του Σομπέσμπεργκερ στο 80’, ο Μέλντερ έκανε το 1-1 και σε αντεπίθεση στο 91’, ο δημιουργός (που άρχισε την προσπάθειά του από οριακή θέση οφσάιντ) Σομπέσμπεργκερ έγινε εκτελεστής από ασίστ του Σβαμπ.