Ισπανία

Τσίμπησε... βαθμό και συνεχίζει στην τετράδα η Χετάφε

Την απίθανη πορεία της στο φετινό πρωτάθλημα συνεχίζει η Χετάφε, η οποία έμεινε «όρθια» στην έδρα της Εσπανιόλ (1-1) και συνεχίζει να βρίσκεται στην τέταρτη θέση, κάνοντας όνειρα για Champions League.

Συνεχίζει να... ονειρεύεται η Χετάφε!

Η ομάδα του Χοσέ Μπορνταλάς συνεχίζει την απίθανη φετινή της πορεία καθώς έμεινε «όρθια» στην έδρα της Εσπανιόλ (1-1) και συνεχίζει να βρίσκεται στην τέταρτη θέση, κάνοντας όνειρα για συμμετοχή στο Champions League της επόμενης περιόδου.

Φουλ νεύρα και εντάσεις από τις δύο ομάδες σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, με το ματς να είναι ισορροπημένο και με λιγοστές φάσεις. Και παρότι το πρώτο ημίχρονο πέρασε χωρίς να δούμε κάτι το ιδιαίτερο, η Εσπανιόλ βρήκε στο ξεκίνημα της επανάληψης το γκολ με τον Μπόρχα Ιγκλέσιας στο 56ο λεπτό. Ωστόσο, η χαρά των γηπεδούχων κράτησε μόλις 16 λεπτά καθώς ο Άνχελ αξιοποίησε την ασίστ του Μολίνα και ισοφάρισε σε 1-1, που έμεινε μέχρι το φινάλε.