Γαλλία

«Τσίμπησε» πόντο η Καέν στο Στρασβούργο

Xορταστικό το ματς ανάμεσα σε Στρασβούργο και Καέν με κέρδος τον έναν βαθμό για την φιλοξενούμενη που παλεύει να ξεφύγει από τη ζώνη του υποβιβασμού και πήρε ισόπαλο 2-2.

Μπορεί να έμεινε δύο φορές πίσω στο σκορ η Καέν, αλλά απάντησε σε αμφότερες τις περιπτώσεις για να πάρει τον πόντο της ισοπαλίας. Το Στρασβούργο προηγήθηκε σε δύο περιπτώσεις με τους Μαρτίνες στο 5ο λεπτό και τον Μοτίμπα στο 24ο, αλλά η Καέν είχε και τις δύο φορές απάντηση, με τον Φαϊρ στο 22’ και τον Καουί στο 80ο λεπτό.
Με την ισοπαλία αυτή η Καέν παρέμεινε 18η, αλλά έφτασε τους 14, έναν περισσότερο από τη Μονακό που έχει ματς λιγότερο, ενώ η Στρασμπούρ έχει 23.