Τσιώλης: «Κρατάω την προσπάθεια των παιδιών»

Απογοητευμένος με την τροπή που πήρε το ματς και την ήττα της Κέρκυρας από τον Πανιώνιο, εμφανίστηκε ο Σάκης Τσιώλης.

Αναλυτικά όσα είπε ο Σάκης Τσιώλης στη συνέντευξη Τύπου:

«Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδια για εμάς. Ξέραμε που ήρθαμε να παίξουμε, κόντρα σε μία ομάδα με ποιότητα. Είχαμε καλό αμυντικό πλάνο στο πρώτο ημίχρονο και καταφέραμε να πετύχουμε το γκολ στο τέλος του ημίχρονο. Στα κλάσματα δευτερολέπτων στο δεύτερο μέρος δεχτήκαμε το γκολ. Και μετά δεχτήκαμε και το δεύτερο. Μετά βγήκαμε μπροστά να ισοφαρίσουμε. Στο τρίτο γκολ του Πανιωνίου τελείωσε το ματς. Κρατάμε την προσπάθεια που έκαναν τα παιδιά. Είχαμε καλή συμπεριφορά στο πρώτο ημίχρονο. Έγιναν κάποιες προσθήκες στην ομάδα και με την επιστροφή του Τουράμ θα χτυπήσουμε τα παιχνίδια που θέλουμε για τον στόχο μας»
, είπε αρχικά.

«Σε 48 δευτερόλεπτα δεχτήκαμε το 1-1. Δεν μπορούμε να πούμε πολλά. Είχαμε μακριά τον αντίπαλο παίκτη και ο Μασούρας μπόρεσε να σκοράρει. Δεν καταφέραμε να κόψουμε την ανάπτυξη του παιχνιδιού του Πανιωνίου και δεν κόψαμε τον Μασούρα. Γύρισε ανάποδα η ψυχολογία εκεί»