Γενικά

Χατ-τρικ σε 22 λεπτά ο Λαουτάρο, ήττα για τη Βραζιλία!

Καυτός συνεχίζει τη σεζόν ο Λαουτάρο Μαρτίνεζ, καθώς πέτυχε χατ-τρικ στη νίκη της Αργεντινής επί του Μεξικού με 4-0. Ήττα για Βραζιλία από το Περού.

Εντυπωσιακή έπειτα από αρκετό καιρό ήταν η Αργεντινή, έστω και σε φιλική αναμέτρηση κόντρα στο Μεξικό.

Η ομάδα του Σκαλόνι επικράτησε 4-0 στο Τέξας με μεγάλο πρωταγωνιστή τον επιθετικό της Ίντερ, Λαουτάρο Μαρτίνεζ, που πέτυχε χατ-τρικ μέσα σε 22 λεπτά. Ο νεαρός φορ άνοιξε το σκορ στο 17’ και πέντε λεπτά αργότερα σημείωσε και το 2-0. Με πέναλτι, ο Παρέδες διαμόρφωσε στο 33’ το 3-0 ενώ το τελικό σκορ έγραψε ο άσος των «νερατζούρι» στο 39’.

Από τα υπόλοιπα σπουδαία φιλικά, η Βραζιλία έχοντας και τον Νεϊμάρ στη σύνθεσή της που αγωνίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο, ηττήθηκε από το Περού στο Λος Άντζελες, με τον σκόρερ της αναμέτρησης να είναι στο 85’ ο Έιμπραμ, ενώ η Χιλή ηττήθηκε από την Ονδούρα με 2-1.

Τέλος, ΗΠΑ και Ουρουγουάη έμειναν στο 1-1 σε αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε στο Μιζούρι.