Αγγλία

Χιμένες: 100άρα συμμετοχών και 50άρα στα γκολ (video)

Ο Μεξικανός φορ έχει γράψει ιστορία με όσα έχει πετύχει με τη φανέλα της Γουλβς και είναι ο πρώτος σκόρερ της ομάδας σε επίπεδο Πρέμιερ Λιγκ..

Ο Ραούλ Χιμένες με τρομερό τελείωμα άνοιξε το σκορ στη νίκη (2-0) της Γουλβς συνδυάζοντας με ιδανικό τρόπο την 100η συμμετοχή του με την αγγλική ομάδα, πετυχαίνοντας το 50ο του γκολ στο ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο!

Ο Μεξικανός φορ που ήδη έχει γράψει ιστορία με όσα έχει πετύχει με τη φανέλα της Γουλβς και είναι ο πρώτος σκόρερ της ομάδας σε επίπεδο Πρέμιερ Λιγκ, έπιασε την 100άρα σε παιχνίδια με το κλαμπ σε όλες τις διοργανώσεις, στην πρεμιέρα του νέου πρωταθλήματος.

Το γκολ που πέτυχε ήταν... απ' τα αποδυτήρια, αφού έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα στο 3ο λεπτό προτού έρθει και η κεφαλιά του Σάις στο 6ο λεπτό για το τελικό 2-0.

Αυτό το τέρμα, ήταν το 50ο του Χιμένες στο ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο, έχοντας μετρήσει 31 γκολ με τους «λύκους», 18 με την Μπενφίκα κι 1 γκολ με την Ατλέτικο Μαδρίτης.

Πηγή: england365.gr