Γενικά

Χόρεψε… τανγκό την Μπόκα η Μπαρτσελόνα! (vids)

Στους ρυθμούς της Μπαρτσελόνα… λικνίστηκε η Μπόκα. Με γκολ των Μάλκομ και Ραφίνια, αλλά και του συνήθη ύποπτου Μέσι, οι Καταλανοί επικράτησαν 3-0 των Αργεντινών σε φιλική αναμέτρηση.

Λάτιν… Μπαρτσελόνα!

Οι Καταλανοί υποδέχτηκαν την Μπόκα Τζούνιορς σε φιλική αναμέτρηση και τη φιλοδώρησαν με τρία τέρματα, με τρεις λατίνους να… χορεύουν τους φιλοξενούμενους. Ο Μάλκομ έδειξε τον δρόμο προς τη νίκη με δυνατό-διαγώνιο σουτ στο 18ο λεπτό, ενώ ο Μέσι στο 39’ με ένα από τα κλασικά του γκολ έγραψε το 2-0.

Το… κερασάκι στην τούρτα, έβαλε ο Ραφίνια με πανέμορφο τέρμα, έπειτα από ωραίο συνδυασμό στο 67ολεπτό του φιλικού. Δοκάρι είχε η Μπόκα στο 45o λεπτό.

Πρόκειται για πρόβα-τζενεράλε για την ομάδα του Βελβέρδε, που το Σάββατο θα υποδεχθεί την Ντεπορτίβο Αλαβές για την πρεμιέρα της Primera Division και με τη σημερινή της νίκη κατέκτησε τον άτυπο τίτλο του τουρνουά «Γιοάν Γκαμπέρ», το οποίο διεξάγεται στη μνήμη του ιδρυτή της Μπαρτσελόνα.